Підходи Freshlab до розробки програмного забезпечення на замовлення
Протягом нашого багаторічного досвіду ми змогли налаштувати такі стандарти та принципи робочого процесу, які гарантовано приносять результати в проєктах та задоволення нашим замовникам
Незалежно від масштабу проєкту, розробка ПЗ проходить наступними етапами
Незалежно від масштабу проєкту, розробка ПЗ проходить наступними етапами
Проговорюємо концепцію з замовником
Вислуховуємо побажання та ідею замовника і даємо стартові рекомендації. За необхідністю підписуємо договір про конфіденційність отриманих даних, після чого обробляємо отриману інформацію. За наявності технічного завдання, вивчаємо його та формуємо перелік питань. На завершенні даного етапу нам важливо розуміти: ідею продукту, платформи, під які планується розробка, цільову аудиторію, бізнес-модель та монетизацію (за наявності). На цій стадії часто залучаються представники відділу розробки для аналізу складності проєкту та необхідних ресурсів для виконання замовлення. Наприкінці цього етапу, зазвичай, можна сформувати орієнтовні ціни та приблизні терміни виконання.
Пишемо юзерсторі та технічне завдання
Відповідно до отриманої інформації ми переходимо до формалізації вимог до розробки проєкту — наші спеціалісти проробляють користувацькі історії від імені кожної ролі в проєкті. На даному етапі формується юзерфлоу та Customer Journey Map — як користувачі майбутнього продукту будуть досягати своєї мети та отримувати цінність від продукту. Користувацькі історії формуються у системі управлінні проєктами Jira та передаються замовнику на затвердження. На даному етапі погоджується ціноутворення проєкту — за фіксованою ціною або погодинна оплата. Зазвичай це залежить від складності проєкту, його масштабу та розуміння клієнтом кінцевої мети. У будь-якому випадку, результатом цього етапу є погоджене технічне завдання, яке додається до договору, та затверджується модель фінансової взаємодії.
Ініціюємо проєкт та організовуємо команду
Після визначення обсягу роботи та складності функціонала менеджер проєкту починає формувати команду відповідно до експертизи та досвіду наших спеціалістів. Під час формування команди враховуються не тільки професійні навички, а й рівень комунікації, швидкість прийняття рішень, робота у команді та сумісність різних спеціалістів між собою. Це достатньо творчий процес, оскільки він залежить від безлічі факторів, але напряму впливає на ефективність роботи та успішність результату. Паралельно з цим формується статут проєкту, де визначаються всі правила внутрішньої та зовнішньої комунікації, формат звітності перед замовником, особи зі сторони замовника, які беруть участь у проєкті та їх ролі, періодичність та формат обговорення статусів. В залежності від проєкту обирається методологія розробки продукту.
Ділимо проєкт на релізи та етапи
На даному етапі враховуємо побажання замовника щодо порядку релізів продукту, оскільки саме з цим можуть бути пов'язані інші активності, які не є прямою розробкою: рекламна та маркетингова кампанія, пресрелізи, навчання персоналу, підготовка пакування для обладнання тощо. Ми повинні синхронувати всіх причетних осіб, які працюють і за межами команди розробки, тому від грамотного планування залежить подальший успіх комерційного запуску або предрелізу. Саме у цей момент, із залученням всієї команди розробки, ми формуємо етапи та спринти, за якими буде йти процес дизайну, кодування, тестування та передаватися на рев'ю клієнту. Також на етапі планування формується перелік функцій, які будуть входити у MVP продукту.
Вже зрозуміли, що хочете довірити розробку саме нашій команді? Надсилайте запит або читайте про етапи роботи далі!
Відправити запит
Презентуємо етапи розробки та отримуємо фідбек
Відповідно до гнучкої методології розробки кожен спринт повинен завершуватись реалізацією певної функції або бізнес-цінності, яку замовник має можливість побачити та затвердити або дати побажання. В залежності від стадії проєкту в кожному спринті реалізовується певна кількість функціонала таким чином, щоб продукт з кожною стадією наближався до підсумкової мети розробки. Завершенням кожного спринту є презентація результатів роботи, отримання зворотного зв'язку та внесення корегувань відповідно до побажань клієнта. Кількість спринтів на проєкті залежить від складності завдання та термінів його реалізації.
Передаємо реліз замовнику для тестування
Наближаючись до фінального етапу розробки, який було попередньо затверджено з замовником, ми передаємо прописані тест-кейси та сценарії тестування продукту представниками замовника або залученій фокус-групі. На цей момент тестова версія продукту зазвичай вже буває опублікована на сервері або в мобільних маркетах з обмеженим доступом тільки для затверджених осіб. В міжнародній практиці цей етап називається User Acceptance Testing. Його метою є передача на тестування та рев'ю комплексної системи в цілому, а не окремих компонентів. Варто зазначити, що на даному етапі розробка деяких функцій ще продовжується, а тестування здійснюється виключно за затвердженими сценаріями. По завершенні цього етапу ми вносимо всі корегування у систему, та переходимо до релізу програмного забезпечення.
Релізимо продукт та надаємо гарантійний термін
На цій стадії наші спеціалісти публікують програмне забезпечення у відкритий доступ. В залежності від платформ, це може бути AppStore або PlayMarket, віртуальні сервери у хмарі або фізичні сервери замовника. Наші DevOps мають великий досвід роботи з Microsoft Azure та AWS Cloud та проводять міграцію продуктів в інфраструктуру замовника. У залежності від домовленості ми розробляємо документацію проєкту — публічні оферти, політики конфіденційності, без яких неможливо опублікувати додатки та застосунки відповідно до міжнародних та українських вимог. Після офіційного релізу розпочинається гарантійний термін, протягом якого ми безкоштовно усуваємо всі несподівані неточності задля коректної працездатності програмного забезпечення.
Здійснюємо підтримку продукту після релізу
Якщо у нашого замовника немає ресурсу для підтримки серверного програмного забезпечення та серверів, ми пропонуємо такі послуги у вигляді опції. Наші спеціалісти здійснюють безперервний моніторинг баз даних, налаштовують резервне копіювання даних, налаштовують середовище для зниження можливості хакерських атак. Для мобільних застосунків наша команда відстежує усі оновлення операційних систем iOS та Android та оперативно публікує оновлення у відповідні мобільні маркети. В залежності від продукту та географії його користування наші юристи відслідковують зміни законодавства та умов політики провайдерів послуг та ініціюють оновлення продукту та відповідність його всім оновленим нормам та вимогам
Хочете розробити програмне забезпечення? Напишіть нам прямо зараз!
Наша команда проконсультує вас щодо початку розробки та етапів реалізації!
Аналізуємо бізнес-процеси замовників, проводимо аудит поточної ситуації, формуємо стратегію впровадження рішень у роботу підприємств, здійснюємо навчання персоналу
Допомагаємо починаючим бізнесменам з валідацією ідей, створюючи прототипи веб додатків та мобільних застосунків, розробляємо дизайн, архітектуру та MVP продуктів